Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Elektryfikacja trasy Drezno-Görlitz

Uznanie elektryfikacji trasy Drezno–Görlitz za nie będące priorytetem jest złym sygnałem dla Górnych Łużyc i współpracy europejskiej

 

04.08.2016

Budziszyński członek sejmu kraju związkowego Saksonii (Saksońskiego Landtagu) Hajko Kozel (niem. Heiko Kosel) (partia LEWICA, niem. DIE LINKE) w następujący sposób skomentował opublikowanie „Związkowego planu dróg transportu 2030” („Bundesverkehrswegeplans 2030“) przez rząd federacji:

Po wczorajszym opublikowaniu związkowego planu dróg transportu w Berlinie na terenie Górnych Łużyc zauważalne było rozczarowanie, ponieważ na liście priorytetów nie pojawiła się elektryfikacja trasy Drezno–Görlitz. Zamiar ten pozostanie nadal jednym z celów na odległą przyszłość, jednak wczorajsza decyzja wpłynie na połączenia komunikacyjne między Górnymi Łużycami a Dreznem i sąsiednim krajem Polską bardzo negatywnie.

Podczas gdy po polskiej stronie trasa została aż do Wrocławia zelektryfikowana i przystosowana do tempa jazdy 160 km/h, niemiecka strona pozostaje w tyle, chociaż już w roku 2003 rozbudowa trasy została z Polską uzgodniona w postaci pisemnej umowy. Zwłaszcza w czasach, kiedy Unii Europejskiej grozi rozpad, starania o współpracę pomiędzy krajami europejskimi powinny wyglądać inaczej.

Widocznie, pomimo koalicji CDU i SPD na terenie kraju związkowego i całego kraju, nie udało się rządowi Saksonii przeforsować swoich postulatów w rządzie kraju.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem